۱۳۹۷/۱۰/۱۴
مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس در جمع فعالین سیاسی شهرستان قیروکارزین:

یکی از وظایف مهم نمایندگان عالی دولت توسعه سیاسی است / سیاسیون نباید منافع حزبی ، شخصی و گروهی را برمنافع ملی و شهرستانی ترجیح دهند

مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس گفت : یکی از وظایف مهم نمایندگان عالی دولت توسعه سیاسی است و زمانی این امر میسر است که ما بتوانیم مردم را در فرایندهای سیاسی اجتماعی و فرهنگی مشارکت دهیم .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قیروکارزین با حضور مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس ، فرماندار قیروکارزین ، امام جمعه و تعدادی از فعالین سیاسی و نماینده گان احزاب سیاسی و اجتماعی شهرستان  نشستی با موضوع فعالت های احزاب و گروههای سیاسی در شهرستان قیروکارزین برگزار شد .
استوار میمندی در این نشست گفت : با نگاهی به مباحث حزبی میتوان ادعا کرد که ساختار احزاب در کشور ما به صورت واقعی شکل نگرفته و نقشی که از احزاب در کشورهای پیشرفته دنیا دنبال می کنند در کشور ما وجود ندارد . وی افزود : در قانون اساسی ظرفیت خوبی برای فعالیت های حزبی دیده شده که باید از این امکان استفاده ی مطلوب کرد .
 مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس خاطر نشان کرد : کشور ما در برهه هایی از زمان ، امکان توسعه سیاسی نداشت که دوران هشت ساله جنگ تحمیلی و دوران سازندگی به دلیل بازسازی های اقتصادی از جمله این موارد است .
استوار میمندی افزود : پس از این روند ، دولت هایی که بر سر کار آمدند تلاش کردند ، ظرفیت های توسعه سیاسی را در قانون اساسی ایجاد و بسترسازی کنند تا قدرت در دست مردم توزیع شود و نهاد های مدنی به صورت واقعی شکل گرفته و احزاب ، نقش اساسی خود را ایفا کنند .
وی تصریح کرد : قانون احزاب پس از چندین بار اصلاح سال گذشته ویرایش نهایی شد تا بتواند ضوابط و مقررات را جهت فعالیت های سیاسی تسهیل نماید ؛ که باید از این شرایط به نحو احسن استفاده نمود و تا پایان سال جاری حداقل چهار دفتر شهرستانی از احزاب را برای فعالیت های قانونمند سیاسی در این شهرستان تاسیس کرد .
مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس اذعان داشت : یکی از وظایف مهم نمایندگان عالی دولت توسعه سیاسی است و زمانی این امر میسر است که ما بتوانیم مردم را در فرایندهای سیاسی اجتماعی و فرهنگی مشارکت دهیم .
 وی افزود : اگر می‌خواهیم تفکری تداوم داشته باشد باید در قالب تشکل و احزاب دنبال شود و با توسعه ی سیاسی بار مدیریتی سبک تر شود که در این راستا دفاتر شهرستانی می توانند در چهار چوب قانون با تجمع در فضای باز  ، سخنرانی و دعوت از سخنرانان در زمینه مسائل و مشکلات شهرستان اقدام نمایند .
مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس در خصوص سرمایه های اجتماعی گفت : اگر امروز شرایط کشور را تشریح کنیم وضعیت ما بدتر از سالهای دهه ۶۰ نیست ؛ وی گفت : آن سالها درگیر جنگ ، محاصره ی اقتصادی و ترور شخصیت ها بودیم و هم اکنون دشمنان به دنبال آن هستند که فاصله ی بین مردم و نظام را بیشتر کنند .
استوار میمندی  در ادامه خاطر نشان کرد :  پایه های مشروعیت هر نظام ، حاکمیت و دولتی سرمایه‌های اجتماعی آن می باشد که از  اعتماد مردم به آن نظام نشأت میگیرد که میزان مشارکت در راهپیمایی ها و شرکت در انتخابات نمونه عینی اعتماد مردم به نظام است .
وی تاکید کرد : نخبگان فرهنگی و سیاسی جامعه باید واقف باشند که اعتبار آنها در گروی اعتبار نظام است و اگر این سرمایه‌های اجتماعی حفظ نشود ، ضرر  آن متوجه مدیران نیز خواهد بود .
مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس گفت :  با تلاش و فعالیت احزاب کلاسیک باید برنامه‌ریزی لازم را در راستای افزایش سرمایه های اجتماعی انجام داد .
استوار میمندی اذعان داشت : مشکل امروز کشور و به تبع آن استان‌ها و شهرستان‌ها در حوزه سیاسی این است که استراتژی واحدی دنبال نمی شود و با توجه به اینکه همگی دارای اهداف واحد و یکسانی چون سربلندی ایران اسلامی هستند و فقط در تاکتیک ها و روش ها متفاوت می باشند اما با روی کار آمدن یک دولت شروع به تخریب آن می‌کنند ، که اگر دولت توفیقی پیدا نکند قطعا مردم متضرر می‌شوند .
وی در بحث شایسته‌سالاری اذعان داشت : در دولت تدبیر و امید سعی شده از همه ظرفیت ها دیدگاه ها و سلیقه های سیاسی استفاده شود و از معتدل ترین افراد هر گروه سیاسی در مدیریت و اداره ی امور استفاده شده تا عدالت رعایت شود .
مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس گفت : با توجه به بحث چشم انداز توسعه کشور و افق1404، برش استانی این طرح آماده شده که شهرستان ها نیز نیاز به تدوین برنامه توسعه دارند و در این راستا مجموعه ای از متخصصین شهرستان باید در یک بازه زمانی ۶ ماهه و لحاظ نمودن اهداف بالادستی برنامه ای مبتنی بر سند چشم انداز توسعه شهرستان تدوین کنند .
استوار میمندی همچنین در خصوص بکار گیری بانوان در پست های مدیریتی گفت : طبق مصوبه هیات وزیران ۳۰ درصد پست های مدیریتی در اختیار جوانان و بانوان قرار می گیرد و در این راستا بیشترین بخشداران زن در استان فارس انتصاب شده اند .
در ادمه این نشست فرماندار شهرستان قیروکارزین اذعان داشت : احزاب سیاسی در واقع شکل خاصی از سازماندهی نیروهای اجتماعی هستند و تحت شرایط اجتماعی خاص پدید می‌آیند. وی افزود : طبعا جامعه مدنی باید به میزانی از پیشرفت و پیچیدگی رسیده باشد تا ضرورت پیدایش احزاب به عنوان نماینده منافع و علایق گروه‌ها، اقشار و طبقات گوناگون اجتماعی بوجود آید.
کریمی گفت : اگر چه احزاب با همان نیروها ، خط مشی ، اهداف و شعارهای گذشته اکنون نیز فعالیت خود را ادامه‌می‌دهند ، اما تغییرات مقطعی در روش‌ها و عملکردها، همچنین تحولات در جابجایی نیروهای سیاسی حاکم بر کشور تأثیرات شگرفی بر روی مواضع سیاسی احزاب‌ مختلف گذاشته است .
وی  تاکید کرد : از سوی دیگر جریان‌های سیاسی جدیدی در این بین درمعادلات سیاست داخلی خودنمایی نموده‌اند که جای بحث فراوان دارند .
.
منبع : فرمانداری قیر و کارزین

کد خبر : 70463
تعداد بازدیدها : ۱۳۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است