۱۳۹۷/۱۰/۰۹
فرماندار شهرستان قیروکارزین :

رویکرد پژوهشی ابزار موفقیت پیشرفت است / آموزش موثر ، ضامن موفقیت پژوهش‌های آینده است

فرماندار شهرستان قیروکارزین گفت : پژوهش در هر موضوع، به هر گونه و در هر سطحی که انجام شود، نیازمند تلاشی منسجم و نظام‌مند است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قیروکارزین علی محمد کریمی در همایش بزرگداشت هفته پژوهش که با حضور دانشگاهیان ، مسئولان ادارات و محققان شهرستان برگزار شد گفت : هدف از برگزاری این همایش آشنایی هر چه بیشتر مردم با اهمیت پژوهش، نقش، جایگاه و تأثیر آن در اداره سازمان‌ها، اداره کشور و جامعه و بهبود وضع زندگی شهروندان می باشد .
فرماندار شهرستان قیروکارزین گفت : در دنیای امروز، دانایی یکی از محور‌ها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه به شمار می‌رود . وی افزود : دانسته‌های ما یا با مطالعه منابع اطلاعاتی موجود و یا بنا به پژوهش‌هایی که خود انجام می‌دهیم، به دست می‌آید .
فرماندار شهرستان قیروکارزین تاکید کرد : موفقیت و توسعه پژوهش در هر جامعه نیازمند گسترش رویکرد پژوهشی در آن جامعه می باشد که باید با نگاهی مبتنی بر پژوهش نسبت به موضوع‌های گوناگون تصمیم گیری کرد .
وی نگاه کنجکاوانه را از جمله ویژگی های یک پزوهشگر موفق دانست و از پژوهشگران خواست تا با نگاهی موشکافانه به پدیده‌های پیرامون خود دقت نمایند و با ذهنی پویا و پرسشگر در راستای یافتن پاسخ‌های تازه باشند .
کریمی در خصوص لزوم رویکرد پژوهش‌ در آموزش گفت :  توسعه پایدار و همه جانبه در هر کشوری به نحو قابل توجهی در گرو گسترش کمی وکیفی فعالیت‌های پژوهشی آن کشور است . وی تاکید کرد : اگر نگاهی دراز مدت به امر پژوهش داشته باشیم، می توان با این رویکرد شرایط رشد توسعه را شتاب بیشتری داد .
فرماندار شهرستان قیروکارزین تصریح کرد : گسترش پژوهش درگرو تعامل سازنده همه بخش‌های آموزشی و پژوهشی کشور است و هیچ یک از سازمان‌ها به تنهایی نمی‌توانند به بهبود وضع پژوهش در کشور کمک کنند. وی افزود : پیشرفت در این زمینه نیازمند عزمی همه جانبه است و در این راستا دانشگاهها ، مراکز رشد و فناوری ، آموزش و پرورش باید با تعامل و همکاری به جایگاه مطلوب دست یابند .
لازم به ذکر است در پایان مراسم با نظر کمیته داوری، زهرا پربار ،  محسن مرادی و مجتبی اکبری به ترتیب به عنوان برگزیده گان اول تا سوم انتخاب و با اهداء لوح سپاس از سوی فرماندار شهرستان قیروکارزین مورد تقدیر قرار گرفتند .
همچنین با اهداء لوحی از سوی فرماندار قیروکارزین از موسس پژوهسرای حاج حمزه فتحی نیز تقدیر بعمل آمد .


        

       

        

        

        


منبع : فرمانداری قیر و کارزین

کد خبر : 70382
تعداد بازدیدها : ۱۰۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است