۱۳۹۷/۰۸/۱۲
فرماندار شهرستان قیروکارزین :

هنرمندان نباید در نشر فعالیت های هنری ، خود را محدود به مرزهای جغرافیایی شهرستان کنند

فرماندار شهرستان قیروکارزین گفت : حضور نخبگان فرهنگی ، هنری در بررسی مشکلات فرهنگی اجتماعی راهگشای بسیاری از موانع موجود خواهد یود .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قیروکارزین علی محمد کریمی طی نشست صمیمی با هنرمندان شهرستان به مسائل و مشکلات حوزه هنر پرداخت .
فرماندار شهرستان قیروکارزین گفت : هنر تعاریف گوناگون و بسیار زیادی را در بر می‌گیرد و در عصر ارتباطات در بسیاری از حوزه های اقتصادی ، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به عنوان یک صنعت پویا محسوب می‌شود .
کریمی اذعان داشت : شهرستان قیروکارزین باید به واسطه اندیشه هنرمندان و با نگرش های هنرمندانه به جایگاه واقعی خود برسد .
وی خاطرنشان کرد : شرایط امروز دنیا باعث شده که هنر جایگاه ویژه ای در بین مردم و دولت‌ها داشته باشد چراکه هنرمند با چیدمان ذکاوت مندانه و استفاده از مهر و اندیشه هنری در سایه ارتباطات فرهنگی ، جتماعی می تواند به سوی جامعه را به سوی تعالی رشد دهد .
فرماندار شهرستان قیروکارزین گفت : با رسیدن به آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هنرمندان نیز در کنار سایر اقشار و گروه‌های جامعه همگام با انقلاب در مشکلات و سختی های آن سهیم بوده و با تمام کم و کاستی ها حضوری پررنگ داشته‌اند .
کریمی افزود : کمتر تفکری وجود دارد که در آن هنر مشارکتی نداشته باشد . وی گفت : هنرمندان با کمترین بضاعت مالی در دور افتاده ترین روستاها با ذهن خلاق خود می توانند دقایقی شاد را برای مردم رقم بزنند .
فرماندار شهرستان قیروکارزین تصریح کرد : طرح مشکلات در حوزه هنر همیشه وجود داشته و در این خصوص اصحاب هنر با شیوه ای هنرمندانه به طرح مشکلات خود پرداخته اند و این به منزله انتقاد و مخالفت نمی باشد . کریمی گفت : طی جلساتی که با اقشار مختلف شهرستان برگزار شده نقش بعضی از گروه ها برای بررسی مسائل و مشکلات در اولویت می باشد که هنرمندان از جمله آنها می باشد .
وی پویایی شهرستان در بخش هنر را مدیون تلاشهای بی وقفه و خالی از ادعای هنرمندان شهرستان دانست که در برابر مشکلات قد خم نمی کنند .
فرماندار شهرستان قیروکارزین گفت : در صورتی که اجرای برنامه های فرهنگی هنری شهرستان با مبانی ایرانی اسلامی منطبق باشد هیچ مشکلی بر سر برگزاری آن وجود ندارد و این فرمانداری نیز از برنامه های هنری شهرستان حمایت کامل خواهد کرد .
کریمی گفت : به فراخور امکانات موجود شهرستان تخصیص های عمرانی قابل قبولی برای بخش فرهنگ و هنر اختصاص یافته است .
وی از هنرمندان شهرستان خواست هنرهای منسوخ شده را احیا نموده و اجازه ندهند هنرهای دستی شهرستان به نام دیگر مناطق صادر شود .
فرماندار شهرستان قیروکارزین گفت : جلسات حوزه هنر از این پس به صورت فصلی برگزار خواهد شد و از انتقادات منصفانه هنرمندان برای حل مشکلات استقبال خواهیم کرد .


      

      

      

      

 


منبع : فرمانداری قیر و کارزین

کد خبر : 69470
تعداد بازدیدها : ۶۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است