۱۳۹۷/۰۸/۰۶
فرماندار شهرستان قیروکارزین در شورای اداری بخش افزر :

مردم حق دارند در حوزه سلامت به جایگاه واقعی خود برسند / در فضای کنونی جامعه مردم به نشاط و امیدواری نیاز دارند

فرماندار شهرستان قیروکارزین : مدیران دستگاههای اجرایی در اسرع وقت سه مشکل عمده شهرستان را که از سوی فرماندار و نماینده قابل پیگیری است به فرمانداری اعلام کنند .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قیروکارزین علی محمد کریمی با حضور در بخش افزر به همراه مدیران و مسئولین دستگاه‌های اجرایی مشکلات این بخش را مورد رسیدگی قرار داد .
فرماندار شهرستان قیروکارزین در این دیدار گفت : با توجه به حضور مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه و شهرسازی مصوبات بسیار خوبی در حوزه محورهای ارتباطی اصلی و روستایی شهرستان به تصویب رسید . کریمی گفت : طی دیداری که با مدیر کل راه و شهرسازی به منظور پیگیری مصوبات سفر مدیران راه به شهرستان صورت گرفته بود ؛ ۴۰۰ تن قیر رایگان به محور مظفری به افزر اختصاص داده شد که در اولین زمان ممکن به پیمانکار پروژه تحویل داده می شود .
 فرماندار شهرستان قیروکارزین در حوزه آب در بخش افزر گفت:  اتحاد خوبی بین مردم و مسئولین در حوزه سد سلمان فارسی به وجود آمده و تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شده  که در این خصوص طی دیداری که با وزیر نیرو داشتیم هیاتی جهت بازرسی از منابع آبی و سدها در شهریورماه وارد شهرستان شد و طبق قول مسئولین استانی آب شرب شهر قیر تا پایان سال بهره برداری خواهد رسید که امیدواریم این موضوع طبق قول داده شده اجرایی گردد .
 وی افزود : در حوزه آب روستایی نیز طی دیداری که با مدیر کل آبفا روستایی در طی هفته آینده صورت خواهد گرفت از دهیاران شوراها و بخشداران دعوت به عمل خواهد آمد تا در زمینه تامین آب روستاهای فاقد آب ، مشکلات خود را جهت رسیدگی مطرح نمایند .
 کریمی در حوزه بهداشت گفت : کمبود پزشک و نبودن امکانات کافی بهداشتی در این بخش به شدت احساس می شود که در اولین فرصت از رئیس علوم پزشکی استان فارس جهت رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان دعوت به عمل خواهد آمد تا مشکلات این حوزه مورد بررسیقرار گرفته و تصمیم مقتضی در این زمینه اتخاذ گردد .
 وی در حوزه مساجد و حسینیه ها نیز گفت : طی چند سال اخیر بیش از ۱۲ مسجد در نقاط محروم روستایی شهرستان ساخته شده و سه مسجد در دست احداث نیز توسط خیرین در حال ساخت می باشد .
فرماندار شهرستان قیروکارزین در حوزه زیرسازی، آسفالت و بهسازی نقاط روستایی گفت : را‌ههای روستایی ۲۱ کیلومتر اصلاح بازسازی و بهسازی نیاز دارد که در حال شروع می باشد . کریمی همچنین در خصوص کشاورزی شهرستان به خصوص در بخش افزر گفت : در حال حاضر با توجه به تغییر اقلیم و خشکسالی های پی در پی ، افت قیمت محصولات کشاورزی به دلیل وجود واسطه ها در بازار و نوسان قیمت کشاورزان را متحمل خسارت های مالی فراوانی کرده است و راه برون رفت از این بحران را تکیه بر صنایع تبدیلی است .
وی افزود : اگر صنایع تبدیلی در شهرستان فعال شود و بخش خصوصی وارد بازار کار شود با احداث سردخانه و واحدهای تولیدی تبدیل محصولات کشاورزی علاوه بر سود دهی برای سرمایه گذار اشتغال زایی خوبی در سطح شهرستان خواهیم داشت .
فرماندار شهرستان قیروکارزین در راستای شناسایی شهرستان به عنوان قطب تولید لیمو ترش و لیمو شیرین ، برگزاری جشنواره مرکبات در شهرستان را امری لازم دانست و گفت : با پیگیری هایی که در حال انجام است جشنواره مرکبات شهرستان با همکاری کشاورزان و دستگاههای اجرایی مربوطه برگزار خواهد شد تا زمینه برای تبلیغات مرکبات شهرستان فراهم شود .
کریمی به منظور شناسایی نقاط قوت بخش افزر در زمینه تولیدات توانایی‌ها و پتانسیل های این بخش از برگزاری جشنواره عشایری در دهه فجر خبر داد . وی همچنین در خصوص وضعیت آموزشی بخش افزر گفت : مدارس کیفیت لازم را ندارند و ما نیاز داریم در این بخش علاوه بر فعالیت مدیران دستگاه‌های دولتی خیرین مدرسه ساز و بخش خصوصی را وارد صحنه کنیم تا در عرصه علم و فرهنگ سرمایه گذاری های اثربخشی صورت گیرد .
 وی خاطرنشان کرد : شرایط مدیریت امروز کشور بسیلر حساس بوده و بایدبا دقت نظر و ظرافت خاصی مسائل و مشکلات دنبال شود . فرماندار شهرستان قیروکارزین تصریح نمود : امروز مناسبت های بین المللی به سمتی رفته که کشور جمهوری اسلامی به عنوان جزیره ثبات در منطقه خاورمیانه محسوب می شود و نباید اجازه دهیم برخی سودجویان منطقه ای این آرامش را از ملت بگیرند.
وی اذعان داشت ما نباید منتظر معجزه یا قهرمان باشیم ؛ بلکه باید با وحدت و همدلی و تلاش مشکلات حوزه های مختلف را حل و فصل نمائیم.


       

       

       

       

       

      

        


منبع : فرمانداری قیر و کارزین

کد خبر : 69429
تعداد بازدیدها : ۸۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است