۱۳۹۷/۰۷/۱۹
درستاد مدیریت بحران شهرستان قیروکارزین:

۶۰ مصوبه جهت کنترل حوادث غیر مترقبه و بحران احتمالی در شهرستان قیروکارزین تصویب شد

فرماندار شهرستان قیروکارزین گفت : تمامی ادارات ، واحدهای ستادی و عملیاتی مرتبط با ستاد بحران شهرستان تا پایان زمستان؛ آمادگی کامل خود را حفظ و با برقراری کشیک ۲۴ ساعته در حالت آماده باش باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قیروکارزین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان با حضور علی محمد کریمی برگزار و 60 مصوبه جهت کنترل بحران احتمالی در این جلسه به تصویب رسید .
فرماندار شهرستان قیروکارزین در جلسه ستاد مدیریت شهرستان گفت : در صورت بروز بحران هیچ کس به اندازه ی تیم بحران شهرستان نمی تواند راهگشای امور بوده و ما نیز نباید منتظر باشیم که بحران را برای ما مدیریت کنند .
کریمی اذعان داشت : شهرستان قیروکارین به لحاظ اقلیم و شرایط جغرافیایی بستر حوادث غیر مترقبه ای چون سیل و زلزله بوده و در نتیجه مدیران و مسئولین دستگاههای دولتی شهرستان باید به عنوان نماینده تام الاختیار دستگاه اجرایی در مواقع بحران باید با هماهنگی فرماندار بحران را مدیریت نموده و منتظر دستور العمل های استانی نباشند .
وی در خصوص پاره ای از اقدامات ستاد مدیریت بحران گفت : تمامی ادارات ، واحدهای ستادی و عملیاتی مرتبط با ستاد بحران شهرستان تا پایان زمستان؛ آمادگی کامل خود را حفظ و با برقراری کشیک 24 ساعته در حالت آماده باش باشند.          
فرماندار شهرستان قیروکارزین تاکید کرد : تمامی تجهیزات و ماشین آلات سبک و سنگین  ادارات ، شرکت های خصوصی ، دولتی و عمومی مستقر در شهرستان ؛ باید تا پایان زمستان به صورت آماده باش باشند .     
کریمی در خصوص مدیریت شهری نیز گفت : شهرداران نسبت به فعال نمودن ستاد مدیریت بحران شهرها اقدام و در اسرع وقت جداول و مسیل های شهری را پاکسازی نمایند .
وی در این جلسه خواستار مطالعه ، کنترل و هدایت سیلاب شهر قیر علی الخصوص سیلاب روبروی فرمانداری از سوی شهرداری قیر طی فرجه یک ماهه شد .                                                                                          
فرماندار شهرستان قیروکارزین در خصوص جلوگیری از هدر رفت آب در سد ها و تغذیه های مصنوعی سطح شهرستان خواستار بازدید مشترک ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری، جهاد کشاورزی و منابع آب از سدها و تغذیه مصنوعی شهرستان و رفع ایراد و خطرات احتمالی آن شد .                        
رئیس ستاد بحران شهرستان قیروکارزین به شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان و درمانگاه ها و خانه های بهداشت اعلام آمادگی کامل داد تا با تامین نیروی پزشک، پرستار ، دارو پایش وضعیت اورژانسی برای بیماران خاص جهت مواقع بحران آمادگی کامل داشته باشند .      
وی در ادامه به اعضای کارگروه های چهارده گانه علی الخصوص کارگروه امنیت و انتظامات، افراد و یگان های تحت امر دستور داد ؛ خود را برای مقابله با حوادث احتمالی غیرمترقبه با تجهیزات و امکانات برابر دستورالعمل و شرح وظایف محوله هم چون سنوات گذشته جهت اقدامات پیشگیرانه آماده نمایند .              
فرماندار شهرستان قیروکارزین در این جلسه خواستار بررسی و انجام تمهیدات لازم توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در خصوص مساله رانش زمین در اطراف جاده ها ، بالاخص جاده قیر به جهرم و باغنو اسلام آباد را قبل از شروع بارندگی ها شد .
 لازم به دکر است در پایان فرماندار شهرستان قیروکارزین بهمراه اعضاء ستاد بحران از تجهیزات هلال احمر و آتش نشانی شهر قیر بازدید کرد . 

                        


منبع : فرمانداری قیر و کارزین

کد خبر : 69214
تعداد بازدیدها : ۶۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است