۱۳۹۸/۰۶/۲۷
با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور انجام شد :

بازدید از سه واحد صنعتی در شهرستان قیروکارزین با هدف بررسی مشکلات و رفع موانع تولید

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در سفر خود به شهرستان قیروکارزین از واحد های صنعتی پاک پارسه آغار(تولید شیر سویا) ، خرما طلایی(تولید قند مایع) و سیمان سپهر بازدید به عمل آورد و مشکلات این واحد ها را مورد بررسی قرار داد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قیروکارزین، دکتر دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور با همراهی مهندس رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس ، مدیران کل استانی و علی محمد کریمی، فرماندار قیروکارزین ، از سه واحد صنعتی در شهرستان قیروکارزین بازدید کردند .
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در سفر خود به شهرستان قیروکارزین ، ابتدا واحد صنعتی پاک پارسه آغار را مورد بازدید قرار داد و به مشکلات این شرکت در خصوص جاده ی دسترسی، تامین آب مورد نیاز و سایت زباله رسیدگی کرد .
دکتر دین پرست در خصوص راه دسترسی این واحد صنعتی گفت : زیر سازی و تسطیح جاده ی دسترسی برعهده ی شرکت می باشد و اداره ی راه و شهرسازی در مرحله ی بعد باید نسبت به احداث رمپ های ورد و خروج اقدام نموده و همچنین در خصوص درخواست  اصلاح پیچ منتهی به این شرکت با اداره کل راه و شهرسازی جهت تامین اعتبار پروژه مکاتبه نماید.وی در خصوص تامین آب شرکت نیز گفت : امور آبفا شهری قادر به تامین آب شرکت نخواهد بود و این موضوع باید از طریق آب منطقه ای استان فارس مکاتبه و پیگیری شود .
 لازم به ذکر است به منظور حل مشکل این واحد صنعتی در زمینه سایت زباله نزدیک بودن این سایت به شرکت پاک پارسه آغار ، مقرر شد این شرکت با همکاری شهرداری قیر و اداره امور عشایر نسبت به جابه جایی سایت زباله و رفع معارض سایت جدید اقدام کرده و در عوض، تدابیر مناسب برای رضایت چند خانوار عشایری حوالی مکان جدید اتخاذ کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در ادامه سفر خود از کارخانه سیمان سپهر قیروکارزین بازدید کرد و مشکلات این واحد صنعتی بزرگ مقیاس را مورد بررسی قرار داد. دکتر دین پرست در این بازدید از مدیرعامل بانک ملی خواست تا تسهیلات و معوقات کارخانه را تجزیه و تحلیل کرده و گزارش دقیق آن را در کارگروه رفع موانع تولید استان فارس مطرح تا در صورت امکان و با موافقت سیمان سپهر ، نسبت به استمهال مجدد تسهیلات اعطایی اقدام و نرخ سود 14 درصد به جای ۲۱ درصد محاسبه واعمال گردد .
پایان بخش سفر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور بازدید از کارخانه خرما طلایی بود. دکتر دین پرست با توجه به تسهیلات ارزی و معوقات سنگین این واحد صنعتی ، با تسهیلات جدید موافقت نکرد و آن را به ضرر واحد تولیدی دانست و در ادامه دستور پیگیری جهت ایجاد راهکارهای جدید به منظور پرداخت اقساط معوق توسط هیات مدیره ی آن را داد . وی تاکید کرد که با راهکارهایی تبلیغاتی باید به دنبال جذب سرمایه گذار شریک بود تا علاوه بر تولید محصول از راکد ماندن این واحد صنعتی جلوگیری شود و اقساط معوق آن نیز پرداخت گردد. 

        

        

        

        

        

       

        

        

        

        


منبع : فرمانداری قیر و کارزین

کد خبر : 74420
تعداد بازدیدها : ۸۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است