۱۳۹۷/۱۰/۱۵
فرماندار شهرستان قیروکارزین در بازدید از بیمارستان امام محمد باقر (ع) :

با توجه به سرانه ی جمعیتی شهرستان ، تعداد پزشکان متخصص جوابگوی نیازهای مردم نیست

فرماندارشهرستان قیروکارزین خواستار تکمیل تجهیز و بهره برداری مرکز جامع سلامت افزر و حصار کشی و تجهیز مرکز جامع سلامت دهستان زاخرویه شد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قیروکارزین علی محمد کریمی به اتفاق دکتر بهادر رئیس علوم پزشکی فارس ، نماینده مردم شهرستان های فیروزآباد ، قیروکارزین و فرشبند در مجلس شورای اسلامی  ، امام جمعه شهر قیر،  و معاونین حوزه بهداشت ، توسعه  و غذا و داروی علوم پزشکی فارس از بیمارستان امام محمد باقر شهر قیر دیدن نموده و سپس در شبکه بهداشت و درمان شهرستان مشکلات موجود را مورد رسیدگی قرار دادند .
فرماندار شهرستان قیروکارزین گفت : طی بازدید بعمل آمده مسائل و مشکلات حوزه ی بهداشت در بیمارستان امام محمد باقر (ع) قیر احصاء شد که نیاز است بمنظور تامین تجهیزات و اختصاص کادر پزشکی اهتمام بیشتری شود .
کریمی خاطر نشان کرد : با توجه به جمعیت هشتاد هزار نفری شهرستان حضور پزشکان متخصص در این بیمارستان جوابگوی نیازهای مردم منطقه نیست و نیاز به افزایش نیروی متخصص در این بخش به شدت احساس می شود  و این کمبود زیبنده ی این مردم شهرستان بعد از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب نیست .
وی گفت با توجه به تعدد محورهای مواصلاتی منتهی به شهرستان و حادثه خیز بودن این محورها ، آمار تصادفات جاده ای منجر به فوت در شهرستان بالا بوده که در حوزه اورژانس جاده ای یک نیاز ضروری بوده که در این میان آمبولانس های مجهز به امداد و نجات می تواند راهگشای بسیار خوبی باشد .
فرماندار شهرستان قیروکارزین اذعان داشت : در زمان وقوع حوادثی چون سیل و زلزله ، امکانات مدیرت بحران در حوزه بهداشت کم می باشد که در این زمینه باید راهکار های لازم اندیشیده شود تا تجهیزات لازم در شهرستان مستقر شود .
کریمی همچنین در خصوص مشکل کمبود لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی در شهرستان گفت : به دلیل نبود بعضی از امکانات آزمایشگاهی ، تمامی آزمایش های مورد نیاز بیماران در این شهرستان انجام نمی شود و مردم به ناچار به شهرستان های همجوار مراجعه می کنند که این خود منجر به صرف هزینه های گزاف می باشد .
فرماندار شهرستان قیروکارزین همچنین در حوزه ی خیرین سلامت گفت : با توجه گسترش و ارتقاء سلامت در شهرستان از طریق مجمع خیرین ما نیازمند راهکار ها و دستور العمل های لازم برای تشکیل این مجمع آن می باشیم که امیدواریم این امر در اسرع وقت صورت پذیرد .
کریمی از دیگر مطالبات شهرستان در حوزه ی سلامت را تکمیل تجهیز و بهره برداری مرکز جامع سلامت افزر و حصار کشی و تجهیز مرکز جامع سلامت دهستان زاخرویه عنوان کرد .

منبع : فرمانداری قیر و کارزین

کد خبر : 70479
تعداد بازدیدها : ۱۳۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است