۱۳۹۷/۰۸/۱۴
فرماندار شهرستان قیروکارزین خواستار شد :

مربیان و نخبگان ورزشی ، استعدادهای ویژه ورزشی شهرستان را شناسایی کنند

فرماندار شهرستان قیروکارزین از نخبگان ورزشی شهرستان خواست تا با ورود به مقوله ورزش در جهت رشد توسعه شهرستان قدم برداشته و با توجه به بضاعت ورزشی شهرستان زمینه موفقیت را برای نوجوانان و جوانان فراهم نمایند .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قیروکارزین علی محمد کریمی در دیدار با ورزشکاران شهرستان گفت : جامعه‌ای پویا است که ورزش همانند سایر ملزومات سیاسی اقتصادی فرهنگی اجتماعی در آن فعال باشد .
 فرماندار شهرستان قیروکارزین تصریح کرد : ورزش یکی از ارکان اصلی و اساسی جوامع بوده که با وجود آن نشاط و تحرک و سرزندگی را تضمین می کند .
 کریمی گفت : خوشبختانه با فرهنگ سازی هایی که سال های اخیر در خصوص توجه به ورزش انجام شده ، خانواده ها توجه ویژه‌ای به این مقوله نموده و سرانه ی این حوزه در خانواده ها رشد مطلوبی داشته است .
وی گفت : علی‌رغم اینکه دولت در حوزه اعتبارات با چالش های زیادی مواجه بوده اما تخصیص های خوبی در این زمینه صورت گرفته که تجهیز اماکن ورزشی به سیستم روشنایی ، سرمایش ، گرمایش احداث بزرگترین سالن ورزشی جنوب کشور در شهر مبارک آباد ، احداث خوابگاه ورزشی در مرکز شهرستان ، احداث زمین چمن مصنوعی در شهر افزر و اختصاص چهار زمین چمن مصنوعی روستایی در چهار نقطه شهرستان از جمله اقدامات دولت تدبیر و امید در این شهرستان است .
فرماندار شهرستان قیر و کارزین تاکید کرد : با وجود امکانات و تجهیزات موجود ، سالن های سرپوشیده و زمین چمن مصنوعی شهرستان جوابگوی جمعیت جوان شهرستان نیست و قیروکارزین باید برای رسیدن به سرانه ایده‌آل تلاش کند .
کریمی گفت : هم اکنون بیست رشته ورزشی فعال در شهرستان وجود دارد که این آمار باید ارتقا یافته و در رشته های ورزشی تنوع ایجاد کنیم . وی از دیگر اهداف پیش روی حوزه ی ورزش را تربیت نیروهای جوان و با استعداد ورزشی شهرستان جهت راهیابی به مسابقات استانی ، کشوری و بین المللی دانست .
 فرماندار شهرستان قیر و کارزین گفت : با تقویت زیرساخت‌ها ، بنیه ورزشی و تغییر نگرش در بین افراد جامعه می‌توان به سوی صنعتی شدن ورزش گام برداشت . وی تصریح کرد : با نگاهی به روح پهلوانی و اخلاق مداری ورزش در گام اول باید ورزش را به عنوان الگوی اخلاق دانسته و به آن عمل کنیم و در مرحله بعد با دعوت از سرمایه گذاران ورزشی شهرستان از توان بخش خصوصی جهت کمک به ورزش استفاده نمائیم .
کریمی گفت : با وجود اینکه در زمینه اعتبارات و امکانات ورزشی اقدامات خوبی صورت گرفته اما به حوزه ورزش بانوان توجه ویژه‌ای نشده که باید با توجه به سرانه جمعیت بانوان امکانات ورزشی نیز در اختیار آنان قرار گیرد . وی همچنین خواستار طرح زوج و فرد یا اختصاص سالن های ورزشی مجزا برای رفاه حال بانوان برای فعالیت های ورزشی شد .


       

       

       

       


منبع : فرمانداری قیر و کارزین

کد خبر : 69491
تعداد بازدیدها : ۱۱۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است